Artists

EMAP (since 2018)
EMARE (1995 - 2017)
Andrius Arutiunian
Darsha Hewitt
Flow Architecture (Annarita Papeschi & Vincent Nowak)
Gil Delindro
Liliana Zeic
Moritz Simon Geist
Nico Angiuli
Rybn.org
Silvia Rosani
Sophie Hoyle
Total Refusal
Carolin Liebl & Nikolas Schmid-Pfähler
Clusterduck Collective
Daniel Hengst
Forms of Ownership
Kasia Molga
Kat Austen
Konrad Korabiewski
Mark Farid
Martin Nadal
Stefan Laxness
uh513 (María Castellanos & Alberto Valverde)
Aay Liparoto
Andrej Boleslavský
Birk Schmithüsen
disnovation.org
Florent Di Bartolo
Joana Moll
MAEID (Daniela Mitterberger, Tiziano Derme)
Marco Barotti
Margherita Pevere
Quimera Rosa
Wouter Moraal
Adam Donovan & Katrin Hochschuh
Aleksandra Niemczyk
Anna Dumitriu & Alex May
Anna Ridler
Chloé Galibert-Laîné & Kevin B. Lee
Doug Fishbone
Karen Lancel & Hermen Maat
Kentaro Kumanomido & Teaque Owen
Robertas Narkus
Robertina Šebjanič & Gjino Šutič
Taavi Suisalu
Coralie Vogelaar
Kimmo Modig
Paula Pin
Wesley Goatley
Alessandro Bertelle
Graeme Cole
Maigret
Manuel Abramovich
Tabita Rezaire
Cristina Picchi
Daniel Cockburn
Isabell Spengler
Matthew Biederman & Pierce Warnecke
Matthew Gingold
Pedro Ferreira
Robyn Moody
Soda_Jerk (Dan & Dominique Angeloro)
Verena Friedrich
Abel Korinsky
Anaisa Franco
Bernhard Hetzenauer
Daniel Ulacia
Gail Priest
Lauren Moffatt
Mónica Rikić
Steve Reinke
Anni Garza Lau
Daniel Silvo
Gabriela Monroy & Caspar Stracke
Ginan Seidl
Joaquin Segura
Martin Keil & Henrik Mayer
Txema Novelo
Zeyno Pekünlü
Amanda Gutiérrez
Dina Rončević
Florian Tuercke
Jan-Peter E.R. Sonntag
Kathrin Kur
Laura Balboa
Maria Vedder
Marissa Viani Serrano
Rebecca Lennon
Rosa Menkman
Rubén Gutiérrez
Augustin Gimel & Brigitte Perroto
Linda Hilfling
Mar Canet Sola & Vavara Guljaveva
Murat Haschu
Pekka Sassi
Pim Zwier
Christian Diaz Orejarena
Emily Richardson
Jean Charles Hue
Jean-Gabriel Périot
Leopold Kessler
Maarit Suomi-Väänänen
Anna Molska & Krzysztof Franaszek
Dagmar Keller & Martin Wittwer
Karen Mirza & Brad Butler
Nika Oblak & Primož Novak
Paolo Cirio
Ran Huang
Shu Lea Cheang
Thomas Köner
Tobias Rosenberger
Don Ritter
Helene Sommer
Julio Soto & Scott Petill
Katarina Zdjelar
Kurt D'Haeseleer
Raymond Taudin Chabot
Tereza Serenová
Theo Prodromidis
Köken Ergun
Stefan Piat
Christoph Wachter & Mathias Jud
Martin Brandt
Ralph Jürgen Colmar
Tobias Sternberg
Alina Rudnitzkaya
Erik Bünger
Celine Condorelli & Bea Gibson
Charly Nijensohn
Chris Oakley
Daniela Plewe
Johannes Auer
Valerie Pavia
Dane Watkins
Dietmar Offenhuber
Chris Bowman
Greg Daville
Janine Sack
Lilia Perez Romero
Margarete Jahrmann
Martin Conrads
Catriona Grant
Dellbrügge & de Moll
Diogo Terroso
Martin House
Petko Dourmana
Sarah Miles
Lilian Jüchtern & Günter Eger
Michael Pinksy
Nina Könnemann
Rob Kennedy
Sarah Felton
Ákos Balázs, Anita Sárosi, Erika Katalia Pásztor
Benoit Maubrey
Cornelia Sollfrank
Eike Berg
Jeff Instone
Roshini Kempadoo
Sandra Schäfer
Szabolcs KissPál
Tilman Küntzel
Colin Andrews
Jessica Curry
Lotio F. aka Felicia Zeller
Péter Hecker
programm 5: Nicole Martin & Lilian Jüchtern
Beverly Hood
Caspar Stracke
Hannah Cox
Hilda Kozári
Joachim Blank & Karl Heinz Jeron
Mikko Maasalo
Paul Harrison & John Wood
Reinhold Adt
Szacsva y Pál
Teemu Mäkki
Ylitalo Jukka
Zsolt Veress
Bjørn Melhus & Julia Neuenhausen
László L. Révész
Laura Smith
Van Verbeek
Alexander Decker & Andrea Otero
Boris Nieslony
János Sugár
Kypros Kyprianou
Mike Stubbs
Thomas Sterna
Zoltán Szegedy-Maszák